Jak vyzrát na zastínění terasy či pergoly?

Sháníte jednoduchou plachtu, kterou zastíníte zahradní posezení nebo třeba parkovací místo pro váš vůz? V tom případě pro vás máme jednoduché, avšak praktické zastínění ve formě napínacího slunečníku holandské značky NESLING. Instalace takové plachty není vůbec složitá.

Sháníte jednoduchou plachtu, kterou zastíníte zahradní posezení nebo třeba parkovací místo pro váš vůz? V tom případě pro vás máme jednoduché, avšak praktické zastínění ve formě napínacího slunečníku holandské značky NESLING. Instalace takové plachty není vůbec složitá. Plachta má v každém rohu silné nerezové kovové upínací oko, pomocí kterého ji lze uchytit.

Různé tvary a rozměr

Stíníci plachty nás můžete koupit hned v několika tvarech a rozměrech. Vzhledem k tomu, že se jedná o hotový výrobek od holandského výrobce Nesling, tak plachtu na míru vám nevyrobíme, ale věříme, že z naší nabídky mnoha rozměrů si vybere každý.

Tvary zastínění:

 • čtverece
 • obdélníky
 • trojúhelníky

Výběr rozměrů:

 • čtverec - o délce strany 3,6 m nebo 5 m
 • obdélník - 3 x 4 m nebo 3 x 5 m
 • pravoúhlý trojúhelník - 4 x 4 x 5,7 m nebo 5 x 5 x 7,1 m
 • rovnostranný trojúhelník - 3,6 x 3,6 x 3,6 m nebo 5 x 5 x 5 m 

Jak takový napínací slunečník uchytit?

Stínící plachty NESLING mají v každém rohu silné nerezové kovové oko, pomocí kterého jednoduše plachtu připevníte ke sloupku, k podbití domu, do dřevěného trámku atp. K uchycení můžete použít náš nerezový montážní materiál jako jsou karabiny, řetězy, napínací háky, vruty atd. Je jen na vás, jaký způsob uchycení si vyberete, případně který u Vás půjde použít. 

Originální montážní prvky NESLING

V naší nabídce montážních prvků najdete vše, co je potřeba k uchycení stínících plachet, ať už to jsou kotevní prvky do dřeva i zdi, napínací háky, karabiny, řetěžy či kotvení přímo do země + kovový sloup. Menší prvky, jako jsou karabiny, háky a šrouby jsou vyrobeny z kvalitní nerez oceli ASI.

Jak na ukotvení?

Pro ukotvení pomocí originálního příslušenství NESLING budete potřebovat:

 • nerezové šrouby s okem případně desky do dřeva s okem
 • napínací háky
 • karabiny
 • závěsný řetěz

Postup:

Zaměříte si otvory, do kterých budete instalovat upevňovací prvky – mělo by být umístěno ve směru od středu plachty přes oko až do pevného bodu, kde budete prvek instalovat - instalační videa a jak správně zaměřit jsou u každého produktu, nebo níže

Instalujte upevňovací prvky - nerezové šrouby s okem a desku s okem připevníte do zdi jednoduše pomocí hmoždinky. Můžete využít také kolejnici s posuvným okem, kterou pomocí vrutů připěvníte např. na dřevěný sloupek, abyste mohli nastavovat sklon slunečníku dle pozice slunce. 

Samotnou plachtu potom k prvkům ve zdi/dřevě připevníte pomocí karabin a řetízků. Pro potřebné napnutí plachty použijete napínací háky, ale není to nutností, dá se napnout i jen pomocí řetězů a karabin.

Video návod na upevnění stínící plachty

Velice přehledný postup instalace stínící plachty, včetně zobrazení upevňovacích prvků si můžete prohlédnout v našem videu.

Vybírat můžete zde:

Etan.cz
Autor článku Etan.cz

Poslední články z blogu

další články
Zboží máme přímo
u nás na skladě
Doprava zdarma
od 2 500 kč
On-line platby
přes GoPay