Jak vyzrát na zastínění zahrady, terasy či pergoly?

Sháníte jednoduchou plachtu, kterou zastíníte zahradní posezení nebo třeba parkovací místo pro váš vůz? V tom případě pro vás máme jednoduché, avšak praktické zastínění ve formě napínacího slunečníku holandské značky NESLING. Instalace takové plachty není vůbec složitá.

Plachta má v každém rohu silné nerezové kovové upínací oko, pomocí kterého ji lze uchytit.

Různé tvary a rozměry

Stíníci plachty u nás můžete koupit hned v několika tvarech a rozměrech. Vzhledem k tomu, že se jedná o hotový výrobek od holandské firmy Nesling, nyní Platinum, tak plachtu na míru vám nevyrobíme, ale věříme, že z naší nabídky si vybere každý.

Tvary zastínění:

 • čtverece
 • obdélníky
 • trojúhelníky - pravoúhlé či rovnostranné 

Výběr rozměrů:

 • čtverec - o délce strany 3,6 m nebo 5 m
 • obdélník - 3 x 4 m nebo 3 x 5 m
 • pravoúhlý trojúhelník - 4 x 4 x 5,7 m nebo 5 x 5 x 7,1 m
 • rovnostranný trojúhelník - 3,6 x 3,6 x 3,6 m nebo 5 x 5 x 5 m 

Nesling se mění na PLATINUM - holandská kvalita a letité zkušenosti zůstávají!

Nesling je holandská firma, která se již od roku 2005 specializuje na různé druhy zastínění. V letošním roce došlo ke sloučení s firmou Platinum, která nabízí především produkty pro ochranu zahradního nábytku. Nyní tak budou všechny produkty těchto dvou firem prodávány pod značkou PLATINUM.

Produkty Nesling/Platinum jsou vyrobeny z pevné HDPE tkaniny, která poskytuje až 95% ochranu před UV zářením. V nabídce stínící techniky  najdete jak tradiční stínící plachty, tak i rolety a baldachýny různých odstínů a taktéž velmi kvalitní montážní materiál. Nesling/Platinum si zakládá nejen na kvalitě zpracování, ale také na špičkových materiálech, jako je např. nerezová ocel jakosti 316 AISI, ze které se vyrábí montážní příslušenství, jedná se o nejkvalitnější nerezovou ocel dostupnou na trhu.

 

 

Jak takový napínací slunečník uchytit?

Stínící plachty NESLING mají v každém rohu silné nerezové kovové oko, pomocí kterého jednoduše plachtu připevníte ke sloupku, k podbití domu, do dřevěného trámku atp. K uchycení můžete použít náš nerezový montážní materiál jako jsou karabiny, řetězy, napínací háky, vruty atd. Je jen na vás, jaký způsob uchycení si vyberete, případně který u Vás půjde použít. 

Originální montážní prvky NESLING

V naší nabídce montážních prvků najdete vše, co je potřeba k uchycení stínících plachet, ať už to jsou kotevní prvky do dřeva i zdi, napínací háky, karabiny, řetěžy či kotvení přímo do země + kovový sloup. Menší prvky, jako jsou karabiny, háky a šrouby jsou vyrobeny z kvalitní nerez oceli ASI.

Jak na ukotvení?

Pro ukotvení pomocí originálního příslušenství NESLING budete potřebovat:

 • nerezové šrouby s okem případně desky do dřeva s okem
 • napínací háky
 • karabiny
 • závěsný řetěz

Postup:

Zaměříte si otvory, do kterých budete instalovat upevňovací prvky – mělo by být umístěno ve směru od středu plachty přes oko až do pevného bodu, kde budete prvek instalovat - instalační videa a jak správně zaměřit jsou u každého produktu, nebo níže

Instalujte upevňovací prvky - nerezové šrouby s okem a desku s okem připevníte do zdi jednoduše pomocí hmoždinky. Můžete využít také kolejnici s posuvným okem, kterou pomocí vrutů připěvníte např. na dřevěný sloupek, abyste mohli nastavovat sklon slunečníku dle pozice slunce. 

Samotnou plachtu potom k prvkům ve zdi/dřevě připevníte pomocí karabin a řetízků. Pro potřebné napnutí plachty použijete napínací háky, ale není to nutností, dá se napnout i jen pomocí řetězů a karabin.

Video návod na upevnění stínící plachty

Velice přehledný postup instalace stínící plachty, včetně zobrazení upevňovacích prvků si můžete prohlédnout v našem videu.

Vybírat můžete zde:

Etan.cz
Autor článku Etan.cz

Poslední články z blogu

další články
Zboží máme přímo
u nás na skladě
Doprava zdarma
od 2 500 kč
On-line platby
přes GoPay